توسعه نرم افزار سفارشی

طراحی، پیاده‌سازی و تولید نرم‌ افزار با هدف رفع نیازهای تجاری و بهبود عملکرد سازمان‌ها

منظور از توسعه نرم افزار سفارشی چیست ؟

فرآیند تولید نرم‌ افزار سفارشی که مخصوصاً برای برآوردن نیازهای منحصر به فرد کسب و کار شما ساخته شده است، به عنوان توسعه نرم‌افزار شناخته می‌شود. با استفاده از توسعه نرم افزار، می توانید بهره وری خود را افزایش دهید، در هزینه خود صرفه جویی کنید و مزیت رقابتی کسب کنید. با توسعه نرم‌ افزار سفارشی ، می‌توانید نرم‌افزاری داشته باشید که دقیقاً همانطور که می‌خواهید کار کند، با ویژگی‌های مرتبط با نیازهای کسب‌وکار شما.

افزایش بهره وری

صرفه جویی در هزینه ها

مزیت رقابتی

شما می توانید با در نظر گرفتن نیازهای فردی یا گروهی کسب و کار خود ، نرم افزار مناسب را سفارش داده و شاهد پیشرفت کوتاه مدت و بلند مدت خود و تیمتان باشید.

آنچه که باید در مورد توسعه نرم افزار سفارشی بدانید

در این بخش سعی کردیم توضیحاتی در مورد توسعه نرم افزار ارائه دهیم تا نیاز خود را بهتر حس کنید.

مزایای توسعه نرم افزار سفارشی

توسعه نرم افزار سفارشی چندین مزیت را برای مشاغل در هر اندازه ارائه می دهد. در اینجا چند آمار وجود دارد که مزایای توسعه نرم افزار سفارشی را برجسته می کند.

 

efficacy icon
افزایش کارایی و بهره‌ وری

نرم‌افزار سفارشی می‌تواند کارایی و بهره‌وری را با خودکار کردن کارهای دستی و ساده‌سازی گردش‌های کاری بهبود بخشد. طبق مطالعه TechJury، مشاغلی که در توسعه نرم افزار سفارشی سرمایه گذاری می کنند، میانگین افزایش بهره وری 33 درصدی را مشاهده می کنند.

مقیاس پذیری

نرم افزار سفارشی ممکن است برای گسترش با رشد شرکت ساخته شود. طبق گزارش McKinsey، 88 درصد از کسب و کارها مقیاس پذیری را عامل مهمی در انتخاب راه حل های نرم افزاری می دانند.

آیکون مزیت رقابتی
مزیت رقابتی

نرم افزار سفارشی می تواند با ارائه ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد به یک کسب و کار مزیت رقابتی بدهد. بر اساس یک نظرسنجی توسط Bain & Company، 81٪ از مدیران بر این باورند که توسعه نرم افزار سفارشی برای دستیابی به مزیت رقابتی مهم است.

آیکون متناسب با نیازهای تجاری
متناسب با نیازهای تجاری

نرم افزار سفارشی برای برآوردن نیازهای منحصر به فرد یک تجارت طراحی شده است. طبق یک نظرسنجی توسط Good Firms، 63٪ از کسب و کارها توسعه نرم افزار سفارشی را انتخاب می کنند زیرا این نرم افزار برای نیازهای خاص آنها طراحی شده است.

آیکون امنیت بهتر
امنیت بهتر

نرم افزار سفارشی را می توان با در نظر گرفتن امنیت طراحی کرد و خطر حملات سایبری و نقض داده ها را کاهش داد. طبق نظرسنجی GoodFirms، 53 درصد از کسب و کارها توسعه نرم افزار سفارشی را برای امنیت بهتر انتخاب می کنند.

مقرون به صرفه
  • : در حالی که توسعه نرم افزار سفارشی ممکن است نیاز به سرمایه گذاری اولیه داشته باشد، می تواند در دراز مدت با کاهش نیاز به هزینه های مجوز مداوم و هزینه های تعمیر و نگهداری مقرون به صرفه باشد. طبق گزارش Forrester، کسب‌وکارها می‌توانند با سرمایه‌گذاری در توسعه نرم‌افزارهای سفارشی، 95 درصد بازده سرمایه را طی سه سال به دست آورند.

نرم افزارهای آماده و خطرات آنها برای کسب و کار

استفاده از نرم افزارهای آماده می تواند یک راه حل راحت و مقرون به صرفه برای مشاغل باشد. با این حال، خطرات متعددی را به همراه دارد که مشاغل باید در نظر بگیرند. در اینجا چند آمار وجود دارد که خطرات استفاده از نرم افزارهای آماده را را نشان می دهد.

آیکون کارکرد محدود
کارکرد محدود

طبق نظرسنجی Capterra، 35 درصد از کسب و کارها عملکرد محدود را به عنوان یک چالش با نرم افزارهای خارج از قفسه ذکر می کنند.

آیکون مسائل مربوط به سازگاری
مسائل مربوط به سازگاری

نظرسنجی دیگری توسط Capterra نشان داد که 32٪ از کسب و کارها هنگام پیاده سازی نرم افزارهای خارج از قفسه، مشکلات سازگاری با سیستم های موجود خود را تجربه می کنند.

نگرانی های امنیتی

در یک نظرسنجی توسط PwC، 59٪ از کسب و کارها گزارش دادند که امنیت یک نگرانی با نرم افزارهای خارج از قفسه است.

آیکون عدم انعطاف‌پذیری
عدم انعطاف‌پذیری

نرم‌افزارهای خارج از قفسه ممکن است برای رفع نیازهای منحصر به فرد یک کسب‌وکار قابل تنظیم نباشند. طبق گزارش گارتنر، عدم انعطاف یکی از محدودیت های اصلی نرم افزارهای تجاری خارج از قفسه است.

آیکون هزینه
هزینه

در حالی که نرم افزارهای آماده در ابتدا ممکن است گزینه ای مقرون به صرفه به نظر برسند، اما در دراز مدت می توانند گران تر شوند. گزارشی از IBM نشان داد که مشاغل می توانند تا چهار برابر هزینه نرم افزار را برای پیاده سازی، سفارشی سازی و پشتیبانی هزینه کنند.

منحنی یادگیری

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

25+
سالــهای با
تجربه

سخن آخر

شرکت آوا اندیش رستا با ویژگی‌های برجسته و خدمات متمایز خود به عنوان یکی از پیشروان در ارائه راه‌حل‌های نرم‌افزاری سفارشی شناخته شده است. با داشتن چندین سال تجربه و تعهد به نوآوری و کیفیت، آوا اندیش رستا توانسته است اعتماد مشتریان زیادی را جلب کند. هر پروژه‌ای که تحت نظر این شرکت انجام می‌شود، با دقت، حرفه‌ای‌ترین تکنیک‌ها و با هدف کامل رضایت مشتری انجام می‌پذیرد. آوا اندیش رستا با ترکیب مناسبی از دانش و تکنولوژی، همواره به دنبال ارائه بهترین راه‌حل‌ها برای نیازهای مشتریان است. اگر به دنبال یک شریک تکنولوژی معتبر هستید، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

هزینه نرم افزار بستگی به پیچیدگی و اندازه اجزای سیستم دارد و پس از جلسات اولیه و درک کامل نیازهای مشتری مشخص می‌شود. در صورتی که سیستم آماده ای در دسترس باشد که به نیازهای شما پاسخ دهد، توصیه می‌شود به جای تولید نرم افزار جدید از آن استفاده کنید. این نکته قابل تاکید است که تولید نرم افزار می‌تواند ارزش افزوده زیادی برای کسب و کار ایجاد کرده و فرصت‌های جدیدی را برای بهبود بهره‌وری و گسترش کسب و کار ایجاد کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

زمان تحویل، میزان سفارشی سازی، استانداردهای کیفیت و امنیت و پیچیدگی پروژه از جمله عواملی هستند که مستقیما روی قیمت نرم افزار تاثیر دارند.

این زمان ، بستگی به پیچیدگی و اندازه اجزای سیستم دارد و پس از جلسات اولیه و درک کامل نیازهای مشتری مشخص می‌شود. در صورتی که سیستم آماده ای در دسترس باشد که به نیازهای شما پاسخ دهد، توصیه می‌شود به جای تولید نرم افزار جدید از آن استفاده کنید. این نکته قابل تاکید است که تولید نرم افزار می‌تواند  ارزش افزوده زیادی برای کسب و کار ایجاد کرده و فرصت‌های جدیدی را برای بهبود بهره‌وری و گسترش کسب و کار ایجاد کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مثبت: از ویژگی های مثبت یک نرم افزار سفارشی می توان به انعطاف پذیری برنامه حتی در بعد از اتمام پروژه و هماهنگی کامل با فرآیند کسب و کار شما اشاره کرد.شما می توانید دقیقا با توجه به نیاز هایتان نرم افزار را سفارش و خود را از رقبا متمایز کنید.

منفی: هزینه بالا و زمان بر بودن سفارش نرم افزار از ویژگی های منفی این نوع سفارش است.

سفارش نرم افزار بیشتر برای کسب ‌وکارهایی مناسب است که نیازهای خاص یا منحصربه ‌فردی دارند که توسط نرم‌افزارهای موجود در بازار قابل پوشش نیستند.