آموزش تعریف کالا و خدمات در نرم افزار واسط سامانه مودیان گارنت

آموزش تعریف کالا و خدمات

آموزش صفر تا صد تعریف کالا و خدمات سامانه مودیان گارنت

در این پست سعی کردیم تا بصورت مرحله به مرحله آموزش تعریف کالا و خدمات را برای هرچه راحت تر شدن تجربه کاربری سامانه آموزش دهیم.

مرحله 1 آموزش تعریف کالا و خدمات :

آموزش تعریف کالا و خدمات

ورود به حساب کاربری از طریق نام کاربری و رمز عبور

(نام کاربری و رمز عبور هنگام راه اندازی اکانت برای مشتری، توسط خریدار انتخاب می شود)

مرحله 2 و 3 آموزش تعریف کالا و خدمات:

آموزش تعریف کالا و خدمات

پس از ورود، از طریق منوی کالا و خدمات، وارد بخش تعریف کالا و خدمات جدید شوید.

مرحله 4 آموزش تعریف کالا و خدمات :

آموزش تعریف کالا و خدمات

در منو تعریف کالا و خدمات ، فیلد های خواسته شده را با توجه به نکات زیر پر کنید.

  • کد کالا:کدی که ممکن در سیستم حسابداری کاربر است یا کابر به کالا اختصاص داده است.
  • واحد اندازه گیری:این فیلد الزامیست . در صورت نبودن واحد اندازه گیری مورد نظر از طریق منوی کالا و خدمات، وارد منوی واحد اندازه گیری شوید و واحد اندازه گیری موردنظر را ایجاد کنید.
  • گروه کالا و خدمات:این فیلد الزامی نیست و مخصوص کاربرانی است که کالا و خدمات زیادی دارند و در نرم افزار کالا و خدمات خود را گروه بندی کردند.
  • شناسه 13 رقمی کالا و خدمات:در این بخش نیاز به پر کردن نیست و در ادامه آموزش،اختصاص دادن شناسه 13 رقمی کالا و خدمات را به کالا و خدمات مورد نظر را آموزش می دهیم.
  • شناسه در سیستم حسابداری:این فیلد مخصوص کاربرانیست که قصد دارند سیستم را به سیستم حسابداری لینک کنند و از اطلاعات تکراری جلوگیری کنند یا گزارش هایی بگیرند که هماهنگ باشد با سیستم حسابداری.

در اخر روی گزینه ثبت کلیک کنید.

مرحله 5 آموزش تعریف کالا و خدمات :

آموزش تعریف کالا و خدمات

پس از اضافه کردن شناسه کالا و خدمات، باید شناسه 13 رقمی کالا و خدمات را به آن اختصاص دهید.

یکی از ویژگی های مهم نرم افزار واسط سامانه مؤدیان گارنت،قابلیت اختصاص دادن شناسه 13 رقمی به کالا و خدمات،بدون نیاز به مراجعه به سایت stuffid یا هر سایت دیگری و از طریق نرم افزار است.

برای این کار باید روی گزینه ذره بین در لیست کالا و خدمات کلیک کنید.

مرحله 6 آموزش تعریف کالا و خدمات :

آموزش تعریف کالا و خدمات

در منوی وضعیت شناسه کالا،در صورتیکه کالا یا خدمت شمت دارای شناسه اختصاصی است،شناسه اختصاصی را وارد کنید.در غیر این صورت شناسه عمومی را انتخاب کنید. (این فیلد اجباری نیست و صرفا برای فیلتر کردن بهتر نتایج و جستجو سریع تر است) سپس روی گزینه جستجو کلیک کنید.

مرحله 7 آموزش تعریف کالا و خدمات :

آموزش تعریف کالا و خدمات

نام کاربری و رمزی که در هنگام ثبت نام، از اداره دارایی دریافت کرده اید را وارد سپس روی دکمه ورود به درگاه ملی کلیک کنید.

برای شما لیستی از نتایج نمایش داده می شود. کالا و خدمات را از لیست پیدا کرده و روی گزینه درج کلیک می کنید.در صورت طولانی بودن لیست از گزینه جستجو در قسمت بالا سمت چپ صفحه،می توانید کالا و خدمات مورد نظرتان را با سرعت بیشتری پیدا کنید.

آموزش تعریف کالا و خدمات

مشاهده می کنید که شناسه یکتا به کالا و خدمات اختصاص داده شده.علاوه بر شناسه کالا، ارزش افزوده نیز به کالا یا خدمات اختصاص داده می شود.

برای دیدن ویدیو آموزشی تعریف کالا و خدمات و یا خرید اکانت میتوانید در صفحه نرم افزار سامانه مودیان گارنت محصولی از شرکت آوا اندیش رستا مراجعه کنید.